Bağdat Caddesi Psikolog
Bağdat Caddesi Psikolog

Her insanın hayatında en az bir kez psikolojisinin kötü olduğu zamanlar olur. Psikolojiniz kötü olduğu zaman da bir psikolog seçmekte zorlu olabilir. Bu nedenle psikolog seçimini kolaylaştırmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Psikolog seçiminde seçecek olduğunuz psikoloğun akademik eğitimini araştırmanız mutlaka dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Çünkü çevrede kendine psikolog olarak tanıtan ancak psikolog olmayan birçok insan var. Bu nedenle terapi almaya ihtiyaç duyduğunuzda Bağdat Caddesi civarında psikologlar içinden en iyi psikoloğu araştırın.

Psikoloğun hangi platformlarda bulunduğun bakın. Eğitim almış olmuş olduğu okulları öğrenin. Seçmiş olduğunuz psikoloğun klinik psikolog olmasını tercih etmeniz çok daha iyi olur. Çünkü klinik Psikologlar terapi uygulama açısından yetkinliğe sahip olan psikologlardır. Klinik psikolog psikolojik hastalıklara ve terapilere çok daha hâkimdir. Bu sebeple eğer varsa çevrenizde klinik bir psikolog seçmeniz çok daha avantajlı olur.

Psikolog İle Ön Görüşme Yapın

Bağdat Caddesi civarında psikologlar arayışı içerisine girdiğinizde birkaç elemeden sonra psikolog seçiminizi netleştirin. Psikolog ile bir ön görüşme yapmanız sizin açınızdan yararlı olur. Psikoloğun hangi terapi yöntemlerini uyguladığını ve tedavide nasıl bir yol izleyebileceğiniz sorun. Bu soruların karşılığında almış olduğunuz cevaplar psikoloğun mesleki açıdan yetkinliğini ortaya çıkarır.

Aynı zamanda telefon ile yapmış olduğunuz görüşme psikologdan alacağınız enerjiyi de test etmenize yardımcı olur. Güzel bir enerji aldığınızı hissederseniz görüşmüş olduğunuz psikologdan terapi alabilirsiniz.

Psikolojik Danışmanı İnternette Araştırın

Psikolojik destek almayı düşündüğünüz danışmanı internette araştırınız. Psikolog yazılarını ve eğer varsa videolarını dinleyin. Videolarda psikoloğun genel tavrını nasıl olduğunu analiz etmeniz sizin açınızdan yararlı olur. İncelemenin sonunda psikoloğun sizi yadırgamayacağı ve yargılamayacağı düşüncesine vardığınızda o psikoloğu seçmeniz sizin için iyi bir tercih olur. Çünkü psikolojik  tedavide psikolog tarafından yargılanmamak son derece önemlidir.

Psikolojik tedavide ilk hedef, danışman tarafından anlaşıldığını hissetmektir. Sonrasında ise psikolog tarafından koşulsuz kabul edildiğini hissin varmanız sizin için önemli. Bunlar psikolojik tedavi için olmazsa olmaz kurallar arasındadır. Ayrıca psikoloğun dikkatinin sizde olması ve arada güven bağının oluşması sizin terapiste kendinize rahatça ifade etmeniz açısından da önemli. Tüm bu kriterleri bir bütün olarak ele alıp Bağdat Caddesi civarında psikologlar ile yapacağınız tedavinizi buna göre planlamanız gerekir. Böylece kendinizi çok daha rahat hisseder ve iyi bir sonuca kısa sürede ulaşmış olursunuz. Psikolog seçimi yaparken tüm bu hususlara dikkat etmek  kaliteli ve güvenilir bir terapi almanız için yararlı olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir