İREM NUR BALANDI KİMDİR?

1995 yılında İstanbul’da doğup büyümüştür. Psikolojiye olan ilgisi ortaokul yıllarında başlamıştır. Gerek okuduğu kitaplar gerekse öğretmenlerinin teşviki ile bu alana ilgisi gün geçtikçe artmıştır.İnsan davranışına ve zihinsel yapısına olan merakı onu bu alanda çalışmaya yöneltmiştir. 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji(ingilizce) bölümünden mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca aktif bir rol oynayarak çeşitli okullarda ve hastanelerde stajlarını yapmış,seminer ve konferanslara katılmış ve Mor Çatı, LÖSEV gibi vakıflarda gönüllü olarak çalışmaya başlamıştır.

Tüm bu faaliyetler onu klinik alanda uzmanlaşmaya yöneltmiş ve lisans eğitiminin ardından öğrenimine Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji(tezli) Yüksek Lisans Programıyla devam etmiştir. Kasım 2019 tarihinden beri Bağdat Caddesi Np Feneryolu Tıp Merkezi’nde uzman doktorların süpervizörlüğünde asistan psikolog olarak çalışmakta, klinik gözlemlere katılmakta ve kendi danışanlarına terapi hizmeti sağlayarak öğrendiği teorik bilgileri pratiğe taşımaktadır.

Yabancı dil eğitimini Amerika’da tamamlayan Uzman Psikolog İrem Nur Balandı, mesleğini karşı sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmek adına aldığı akademik eğitimlerin yanı sıra uluslararası makaleleri okuyup, online eğitimlere katılarak ve araştırmalar yaparak alanıyla ilgili bilgilerini güncel tutmakta ve hem kendine hem de danışanlarına faydalı olmayı amaç edinmektedir.

Uzmanlık alanları ağırlıklı olarak OKB, Panik Atak, Depresyon, Sosyal Anksiyete, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Kişilik Bozuklukları, Yeme Bozuklukları,Uyku Bozuklukları, Kayıp-Yas-Ölüm ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu’dur. Yarı zamanlı olarak hastanede hizmet vermekte ve yarı zamanlı olarak ise kendi ofisinde çalışmalarını sürdürerek hastalarına psikoterapi desteği sunmaktadır. Aynı zamanda Sanat Terapisti olan İrem Nur Balandı, psikoloji ve sanatı aldığı eğitimler sayesinde harmanlayarak bu alanda aktif olarak çalışmakta, özel kurumlarda ve şirketlerde Sanat Terapisi eğitimleri vermekte ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.Sanatın iyileştirici gücünü zaman zaman bireysel terapi seanslarında da kullanmaktadır.

Diğer ilgi alanları Sanat, Kick-box, Pilates, Fotoğrafçılık ve Gastronomidir. Dijital platformlarda ve sosyal medya hesaplarında alanıyla ilgili içerikler yazmakta ve paylaşmaktadır. Ailesinin birer parçası olan köpekleriyle zaman geçirmeyi çok sevmektedir. Gezmeyi,yeni yerler keşfetmeyi ve gittiği yerlerde yöresel lezzetler tatmaktan hoşlanmaktadır. Bir psikolog olarak mesleğini etik kurallar çerçevesinde ilerletmek ve hem kendisine hem de çevresine faydalı olabilmek adına sağlığı müsaade ettiği sürece çalışacak,okuyacak, gelişecek ve öğrendiklerini başkalarıyla da paylaşmaktan büyük keyif duyacaktır. Tüm bunların yanında dolu dolu yaşamayı, sevmeyi ve sevilmeyi de ihmal etmeyecektir…