İstanbul Psikolog
İstanbul En İyi Psikolog

Psikolojisi kötü olduğu zamanlarda psikolog ihtiyaç duymanız son derece normaldir. Ancak psikolojiniz kötü olduğunda bir psikolojik danışman seçmek sizin için karmaşık bir hal alır. Bu nedenle psikolog danışman seçmenizi kolaylaştırmak için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle İstanbul en iyi psikolog ararken seçecek olduğunuz psikoloğun akademik eğitimlerine bakmalısınız. Çünkü piyasada kendini psikolog olarak tanıtan ancak psikolog olmayan çok fazla insan var. Bu nedenle terapi alma ihtiyacı duyduğunuzda mutlaka seçeceğiniz  psikoloğu araştırın.

Psikoloğun hangi platformlarda bulunduğuna dikkat edin. Psikoloğun eğitimi almış olduğu okulları öğrenin. Ayrıca klinik bir psikolog seçimini sizin için avantajlı olabilir çünkü klinik psikologlar danışan bakımı ve terapi uygulama yetkinliğine de sahip olan psikologlardır. Ayrıca klinik psikolog psikolojik terapi ve hastalıklara daha hakimdir. Bu sebeple eğer varsa çevrenizde klinik bir psikolog seçmeniz daha yararlı olur.

Psikolog İle Ön Görüşme Yapın 

Seçeceğiniz psikolog ile bir ön görüşme gerçektir değiştirmek son derece önemlidir. Birkaç elemeden sonra bir psikolog seçimi yaptınız. Psikolog seçimi yaptıktan sonra psikologla telefonda yapılacak bir ön görüşme sizin açınızdan faydalı olur.

Telefonla görüşmede psikologun ne tür terapiler uyguladığını ve tedavide nasıl bir yol izleyeceğini sorun. Bu sorulardan alacak olduğunuz cevaplar psikoloğun mesleki açıdan yetkinliğini gösterir. Aynı zamanda telefonla görüşme sırasında psikologdan almış olduğunuz enerjiyi test etmeniz için de bir fırsat olur. Güzel bir enerji aldıysanız görüşmüş olduğunuz psikologdan terapi  almayı düşünebilirsiniz.

Psikolog Hakkında Araştırma Yapın

Seçmiş olduğunuz İstanbul en iyi psikolog  internette araştırmanız önemli. Psikoloğun internette daha önceden yazmış olduğu yazıları okumanız tavsiye edilir. Psikoloğun varsa videolarını ve konuşmalarını dinleyin. Bu videolar ile psikoloğun genel tavrının nasıl olduğunu analiz etmeniz mümkün olur. İncelemenin ardından psikoloğun sizi yadırgayıp yadırgamayacağını düşünmeniz o danışmanı seçmeniz açısından faydalı olur. Çünkü danışman tarafından yargılanmamak son derece önemlidir.

Psikolojik tedavide ilk hedef psikolog tarafından anlaşıldığınızı hissetmektir. Psikoloğun sizi koşulsuz bir şekilde kabul etmesi kendinizi iyi hissetmeniz açısından son derece önemli. Bu  iki temel ayrıntıyı hissederseniz terapiye devam etmeniz sizin için iyi olur. Bu ayrıntılar terapinin olmazsa olmaz kuralları arasında görülüyor. Ayrıca psikoloğunuzun dikkatinin sizde olması ve aranızda karşılıklı olarak güven bağını hissetmeniz dikkat edilmesi gerekenler arasında. Kendinizi psikologunuza rahatça ifade etmeniz iyi bir tedavi süreci oluşturur. İstanbul en iyi psikolog  ve danışan arasında güven ve iyi enerji oluşması danışanın kendini güvende hissetmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir