Nişantaşı Psikolog
Nişantaşı Psikolog

İnsanlar hayatlarının bir döneminde kendilerini bunalmış hissedebilir ve sorunlarla başa çıkabilmek için profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilir. Evlilik ya da ilişki ile ilgili problemler veya olumsuz bir aile durumu gibi sorunlar insanların hayatlarında baş gösterebilir. Günlük hayatta ortaya çıkan bu durumlar ve yaşanan stres çoğu zaman kişi üzerinde çok yıpratıcı etkiler gösterebilir. İnsanlar bu problemlerin üstesinden gelebilmek için eğitimli ve lisanslı bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyabilirler.

Nişantaşı psikolog hizmeti veren psikolojik danışmanlar, günümüzde her yaş kesiminden insanın daha sağlıklı ve verimli bir yaşam sürmelerini sağlıyor. Elbette psikolog seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Çünkü günümüzde psikolog olarak tanıtan eğitimsiz ve yeterli bilgiye sahip olmayan birçok insan vardır. Bu insanlara hem paranızı kaptırırsınız hem de ruh sağlığınız açısından hoş olmayan durumlarla karşılaşırsınız. Bu nedenle psikolog seçiminde tedbirli davranmanızda fayda var. 

Psikolog Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Psikolojik danışmanlar danışanları ile bir takım gibi beraber çalışır. Bu çalışmada doğru bir eşleşme ve uyum önemlidir. Psikolog seçimi yaparken psikoloğunuzun lisanslı bir danışman olup olmadığını araştırın. Kaç yıllık psikolog olduğunu ve ne tür problem yaşayan kişilerle deneyimleri olduğunu öğrenin. Nişantaşı psikolog hizmeti veren psikoloğun uzmanlık alanlarını seans süresini ve ücretlerini de öğrenmeniz gereklidir. Çünkü terapi uzun bir süreçtir ve bu sürecin sizi ekonomik açıdan da yıpratmaması gereklidir. 

Psikoloğun üniversiteden mezun olduktan sonra ne tür eğitimler almış olduğu mesleki yetkinlik açısından son derece önemli. Psikolojik danışmanın hangi alanlarda kendini geliştirmiş olduğu ve size ne tür bir yolla tedavi konusunda yardımcı olacağı hakkında bilgi sahibi olun. Psikoloğu internet ortamında mutlaka araştırın. Daha önceden yazmış olduğu yazıları ve videoları izlemeniz sizin açınızdan oldukça yararlı olacaktır. Bu sayede psikolog hakkında bir izlenime varmış olursunuz. 

Hangi Durumlarda Psikolojik Destek Alınır?

Kendinizde sürekli devam eden bir üzüntü ve çaresizlik duygusu hissediyorsanız bugün tedavi almanızı gerektiren bir sebep olabilir. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım almanıza rağmen problemlerinizde iyileşme olmuyorsa bir uzmana danışmanızda fayda var. Örneğin; günlük aktivitelerinizi gerçekleştirmekte zorlanıyorsanız ve işteki görevlerinizi konsantre olamıyorsanız ve de performansınız düşükse bu bir sebebidir.

Sürekli olarak endişe içerisinde ve hep diken üstünde hissediyorsanız terapi almanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Terapi almadan önce mutlaka seçecek olduğunuz Nişantaşı psikolog hizmeti hakkında araştırma yapın. Araştırma yapmanız sizin açınızdan faydalı olacak ve tedavinizin daha kaliteli bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir